категорії: блоґ-запис

Віталій Агапєєв. Глобальна КУРГАНІЗАЦІЯ

теґи: актуальне мистецтво, виставка, графіка

У новому мистецькому центрі, поблизу майдану на Михайлівській 22в "Мистецький простір 365" триває виставка молодого художника, що надто тонко відчуває реальність та графічні матеріали. У поєднанні ці якості занурюють у стан паніки. Останню підсилює деструктивно-механічний звуковий супровід від ZSUF.

Проблему еко-лиха цього разу порушено художником у паралелі з найсокровеннішою стороною буття людства – вірою. 12-ма абстрактно-символічними листами автор занурює уважного глядача у серйозне переосмислення актуальної, хоч і надто затертої теми – екологічної катастрофи та кінця світу.

Зруби стовбурів з урбаністичними вибухами замість серцевини, що подекуди позначені символами священних місць – капищ. Послідовно, ритмічно викладені чи то скелі, чи то прірви завжди у супроводі мережива людських відходів, урбаністичного хламу є прообразом курганів.

Форма у сукупності із тотемно-символічною графікою, що вільно та тотально заполонює чистий лист паперу, виражає одночасно глобалізм проблеми та власне характеру творчості Віталія Агапєєва.

Автор ставить під великий сумнів переваги тимчасового комфорту, задля якого руйнується цей світ, над збереженням природних та культурних надбань Землі.

У роботах відчуваємо тривогу, що переростає у хронічну форму не змінюючись радістю. Емоцію можна вловити вдивляючись у старанно промальовані змістовні модулі символи, що не повторюючись передають послідовність та впевнені процеси із захоплення людством надр та їх безпощадне вичерпування.